Ve dnech 7. až 11. října probíhal na brněnském výstavišti Mezinárodní strojírenský veletrh. Fakulta strojní ČVUT prezentovala neobvykle velký počet exponátů, z nichž většina byla v souladu s hlavním tématem veletrhu – Průmysl 4.0 a digitální továrna.

Vlastní novinky z oblasti vědy, výzkumu i studentských aktivit Fakulty strojní ČVUT zahrnovaly exponáty z oblasti mechatroniky, biomechaniky, laserových a aditivních technologií, letectví, vzduchotechniky a systémy pro virtuální zprovoznění automatizačních linek i virtuální modely pro kontrolu a optimalizaci technologií obrábění. Značnou pozornost návštěvníků přitahoval také elektronický přístroj pro detekci latentních daktyloskopických stop a samozřejmě ukázka studentské formule.

Během úterního dopoledne jsem také poskytl rozhovor pro veletržní TV.  Jeho záznam najdete zde. Fotogalerii z naší expozice najdete zde.