Ve Vědeckotechnickém parku Roztoky u Prahy proběhlo 4. 6. 2019 v 10.00 hodin slavnostní otevření modernizované emisní laboratoře Centra vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT v Praze. Rozsáhlá modernizace, která splňuje současnou emisní legislativu, proběhla ve spolupráci s TÜV SÜD Czech, světovým lídrem v testování a certifikací výrobků.

Slavnostnímu otevření ještě předcházela tisková konference, během které jsem přítomným novinářům odpovídal na otázky spolu s prof. Ing. Zbyňkem Škvorem, CSc. – prorektorem pro vědeckou a výzkumnou činnost ČVUT v Praze, Ing. Vojtěchem Klírem, Ph.D. – technickým ředitelem Centra vozidel udržitelné mobility Fakulty strojní ČVUT v Praze, Ing. Jiřím Sochou, Ph.D. – ředitelem divize Mobility společnosti TÜV SÜD Czech (mimochodem naším absolventem) a Ing. Lubošem Trnkou – ředitelem sekce vlivu vozidel na životní prostředí společnosti TÜV SÜD Czech.

Tiskovou zprávu a fotografie ze slavnostního otevření najdete zde.