Vít Pawlik
Výuka
Mechanika 1A

Doporučuji materiály kolegů dr. Beneše a dr. Zavřela.

Signálový processing

Janko Slavič: intro to signal processing workbook.

Přednáška Filtry: htm, matlab.

Přednáška Antialiasing: matlab.

MATLAB
Účet

Nejprve doporučuji si dle návodu na download.cvut.cz/ pod Campus Wide Matlab vytvořit účet u MathWorks s idividuální licencí. Následně lze Matlab lze získat několika způsoby:

Použití bez instalování
  • Matlab Online na adrese https://matlab.mathworks.com/
  • Připojení přes Vzdálenou plochu na fakultu, adresa rds.fsid.cvut.cz, MS[login], [hl. heslo].
Instalace
  • Pokud máte vytořený a ověřený účet u MathWorks, můžete si MATLAB stáhnout a nainstalovat. Pokud nevíte které tooboxy budete potřebovat, doporučuju použít výchozí volbu a další toolboxy si případně doinstalovat přes menu Add-Ons. Například v případě, kdy vám Matlab vyhodí chybu stylu "není dostupná licence", která většinou znamená že se snažíte použít funci z tooboxu, který nemáte nainstalovaný.
Kurzy

Pro prvotní či hlubší seznámení s Matlabem doporučuji si projít kurzy. Pro prvotní seznámení doporučuji MATLAB Onramp, případně pak MATLAB Fundamentals jako pokračování.

Výpočty

Pro náročné či dlouhotrvající výpočty je možno použít fakultních výpočetních serverů. K jejich použití je nutná znalost práce s linuxes přes terminál. K tomu doporučuji program mobaXterm, který navíc umožňuje i přenos souborů a spouštění grafických programů.

Ke spuštění výpočtů doporučuji program nejprve otestovat a odladit lokálně a pak až ho spouštět na serveru. To doporučuji provádět za použití screenu, aby při odhlášení nebyl běžící Matlab ukončen.

Ing. Vít Pawlik

Napište mi e-mail nebo mne kontaktujte přes MS Teams.